Puchy
Źródła historyczne milcza na temat powstania i dziejów tej miejscowosci. Wiadomo jedynie iz w XIX wieku na strudze przepływającej opodal gajówki był młyn wodny. Wies została wywłaszczona za sowitym odszkodowaniem na poczatku XX wieku przez Stefana Lubomirskiego podobnie jak Nowa Wieś i Klekoty.
Do lat 50-tych XX wieku zachowała sie drewniana lesniczówka, która po odejsci ostatnich mieszkańców uległa dewastacji. Obecnie na jej miejscu znajduje się polana - miejsce odpoczynku dla miłośników wycieczek rowerowych.
A cóż to za siła, kiedy dzisiaj przeciętny młody mieszkaniec Prusicka nie zna historii swojej wsi z czasów drugiej wojny światowej. Jakoś nikomu nie zależy, by zgromadzić materiały i udokumentować np. bombardowanie Puch w 1943 roku. I dalej nie wiadomo, czy było to bombardowanie w celu zniszczenia bazy partyzantów Żbika, czy też kryjówki dla kilkunastu ukrywających się tam Żydów. Nawet już nie wspomina się o egzekucji dokonanej przez partyzantów na jakimś „kolaborance” w obecności całej wioski w okolicach domu Pana Turskiego.
Za moich czasów, mówiło się o tym „po cichu - bo była komuna, bo wśród mieszkańców wsi byli „peperowcy”. Zawsze słyszałem od rodziców, którzy o tych historiach mi opowiadali, zakończenie i nakaz – „tylko nie mów o tym nikomu”.